لوازم ماساژ

لوازم ماساژ

لوازم ماساژ

در هنگام ماساژ، دستان ماسور، مهم‌ترین بخش از بدن است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برخی از انواع ماساژ مانند تای ماساژ سنتی، ماسور از پاهای خود نیز استفاده می‌کند. اما مواقعی هست که ماسورها علاوه بر دستان و پاها نیاز دارند که از ابزار نیز استفاده کنند.

به طور حتم هر ماسور حرفه‌ای بدون برخورداری از لوازم ماساژ مناسب و با کیفیت نمی‌تواند ماساژی ایده آل را برای شخص ایجاد کند. بنابراین باید نسبت به نیازهای موجود برای انجام بهترین و با کیفیت‌ترین ماساژ و ابزار‌های مورد نیاز برای این مورد، اقدام کرد. یکی از موارد مهم ماساژ انتخاب تجهیزات، ابزار و لوازم ماساژ مناسب برای رعایت دستورالعمل­ های حرفه­ای است.

برخی از لوازم مورد استفاده در ماساژ می­شود عبارتند از:

تخت ماساژ

شاید بیش از هر قطعه دیگر، تخت، مرکز تمرکز اقدامات ماساژ است. تعدادی از انواع تخت‌های ماساژ وجود دارند که هر یک مزایا و معایب خود را دارند. انتخاب تخت مناسب شامل در نظر گرفتن نیازهای فردی شما به عنوان یک متخصص است. در اینجا هیچ گزینه “مطلقی” وجود ندارد، هر ماساژ درمانگر منحصر به فرد و هر نوع سبک ماساژ دارای نیازهای خاص خود است. انواع تخت در فصل دوم به تفصیل توضیح داده شده است.

لوازم ماساژ

بولستر (Bolster)

یکی از این ابزارهای مهم و ضروری ماساژ، بالشتک زیر پایی ماساژ می­باشد. رویه بالشتک از جنس چرمی ساخته شده و داخل آن معمولاً با ابر یا با پشم شیشه پر شده است و کاملاً نرم و سبک و قابل حمل می‌باشد. بولستر انواع مختلف و شکل‌های مختلف دارد (استوانه، نیم استوانه، مربع و …) و در هنگام ماساژ برای قسمت‌های مختلف بدن قابل استفاده است. در بیشتر مواقع این بالشتک را زیر پای فرد ماساژ گیرنده گذاشته تا پا، کمی بالاتر از سطح زمین قرار بگیرد و در عملکرد بهتر ماساژ کمک کند. مزایای استفاده از این بالشتک‌ها به شرح ذیل می‌باشند:

  • انجام نحوه بهتر ماساژ و لمس راحت ناحیه پا و کف پا
  • بهبود وتسریع گردش خون و رها شدن اعصاب حسی
  • ترشح بیشتر آندروفین در بدن
  • جلوگیری فشار به ماهیچه­ها
  • جلوگیری از ورم پا در اندام صدمه دیده به هنگام ماساژ ورزشی

استیک (Stick)

در بعضی از روش­های ماساژ، شما نیاز به ابزارهای مختلفی برای انجام تکنیک‌های ماساژ دارید زیرا در انجام برخی انواع ماساژ مانند رفلکسولوژی پا، نمی‌توان ماساژ را فقط با فشار دست انجام داد. لذا در این مواقع از چوب‌های استیک استفاده می‌کنند. این ابزار برای ماساژ کف دست، پا و انگشتان، در انجام برخی تکنیک‌های فشاری مناسب است و باعث تسریع گردش خون، ازبین بردن خستگی کف دست، پا و افزایش ایمنی می­شود.

روغن، لوسیون و ژل

از مهم‌ترین ابزار ماساژ که در بیشتر انواع ماساژ مورد استفاده قرار می‌گیرد روغن ماساژ است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *