تای ماساژ سنتی

تای ماساژ سنتی

تای ماساژ سنتی

تای ماساژ سنتی

تای ماساژ سنتی نوعی ماساژ است که کانال‌های انرژی بدن را هدف قرار می­دهد و دارای قدمتی بسیار تاریخی (حدود 2500 سال) است که  به نظر می­رسد برگرفته از طب سنتی چین  و یوگا می‌باشد.‌  ماسور اعمال فشار در امتداد خطوط انرژی را با شست، آرنج، پاها و علاوه بر این، حرکت  و کشش‌های یوگا را انجام می‌دهد و باعث تحریک و حرکت انرژی در بدن می‌شود. این نوع ماساژ بر این اصل استوار است که یک انرژی حیاتی، داخل بدن انسان در حال چرخش است و برای سالم بودن و سرزنده بودن باید به گردش آزادانۀ این انرژی کمک کنیم. زمانی که این انرژی مسدود شود، بیماری به صورت جسمی، احساسی یا روحی خود را نشان می­دهد. در واقع هدف اصلی تای ماساژ، برداشتن این موانع و آزاد کردن مسیر این انرژی با فشردن این نقاط است. در تای ماساژ سنتی، ماساژ گیرنده، بر روی تشکی که بر روی زمین انداخته شده است دراز می‌کشد و حرکات از روی لباس انجام می‌شود.

تشک‌هایی که در این ماساژ مورد استفاده قرار می‌گیرد معمولاً دارای عرض 1 متر و طول 2 است و بین 1 الی 4 سانتی­متر ارتفاع دارد.

برای رعایت اصول بهداشت، بهتر است از روکش‌های قابل شستشو برای این نوع تشک‌ها استفاده شود و از هر مراجع به مراجع بعدی ملحفه یکبار مصرف روی تشک‌ها تعویض گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *